Kontserdid

Tasuliste kontsertide piletimüük Fienta keskkonnas. Kohapeal arveldamine sularahas. Eelkooliealistele sissepääs tasuta.

Simmeldajad
Naiste väikekandleansambel ALBU SIMMELDAJAD alustas tegevust 5.oktoobril 2016 aastal. Meie repertuaaris on lugusid nii rahvamuusikast kui heliloojate loomingust. 2019. aastal osalesime Üle- Eestilisel Pillipeol, 2022 aasta kevadel Järvamaa Laulu- ja Tantsupeo Rahvamuusikaorkestris. Meid võib kuulda musitseerimas erinevatel kogukonna üritustel. Järva valla kirikute päeval musitseerivad ka meie noored simmeldajad. Juhendaja Kaja Kraav.

Kontsert Ambla kirikus 9. juuli 13.30 ja Järva-Madisel 15.30

 

Kadri Ploompuu ja Ludmilla Kõrts
Kirikumuusika Liidu poolt korraldatava suvekontsertide sarja “Mu süda, ärka üles” raames toimuval kontserdil “Pühapäev südames” esinevad sopran Ludmilla Kõrts ja organist Kadri Ploompuu. Kontserdi kavas kõlavad eesti heliloojate Artur Kapi, Juhan Jürme, Alfred Karindi ja Hugo Lepnurme teosed, samuti Lääne-Euroopa ja vene klassikalist muusikat. 
Ludmilla Kõrts töötab Rahvusooper Estonia kooris ning esineb kammerlauljana. Kadri Ploompuu on Tallinna toomkiriku organist, kes esineb soolokontsertidega nii Eestis kui välismaal ning tegutseb ka kammermuusikuna. Muusikuid ühendab kauaaegne koostöö.

Kontsert Koeru kirikus 9. juulil 16:00

 

Haldi Välimäe
Noor muusik ning laulukirjutaja, kelle missiooniks on eestikeelse akustilise muusika kultuuri elushoidmine. Oma esikalbumi “Raba” avaldas Haldi kõigest 16-aastaselt koostöös Vaiko Epliku ning Jakob Juhkamiga. Debüütalbumi nimilugu “Raba” kõlas Haldi esituses ka 2019. aasta XX tantsupeol “Minu arm”, kus see oli võimlemiskava “Rabahaldjad” saatemuusikaks.  Möödunud suvel ilmus Haldi teine album “Taevalaed”, mille esiksingel “Suudlus” viis Haldi kokku 2017. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse võitja, Portugali laulja-helilooja Salvador Sobraliga. Lisaks annab Haldi üle Eesti oma loomingul põhinevaid soolokontserte ning on olnud saatejuht Klassikaraadio saatesarjas “Fantaasia”.

Kontsert Koeru kirikus 9.juulil 13.00 (Pilet 5 €)

Merit ja Märten Männiste 
 Õde-venda, noored lauljad ja näitlejad. Kontserdil tulevad esitusele kaunid tuntud laulud.

Kontsert Järva-Madise kirikus 9. juulil 18.00 (Pilet 5 €)

birgit

Birgit Sarrap ja Mihkel Mattisen
Birgiti kontsert koos Mihkel Mattiseniga toob teieni mõnusad suvised lood läbi aegade nii Birgiti kui Mihkli repertuaarist, Eesti muusika varasalvest kui ka laiast maailmast.

Kontsert Ambla kirikus 10. juuli 16.00 (Pilet 5 €)

Alen Veziko ja Luisa Rõivas

Kontsert Järva-Peetri kirikus 9. juuli 18.00 (Pilet 5 €)

Mikita-Jürjendal-Kirikmäe
Pärast albumi “Iluküsija” ilmumist 2016.a. on lavale astutud ühtse triona, mille iga esinemine leiab aset kordumatuse tähe all ning mille vältel jõuab publikuni nii sõnade kui helide kaudu hoomatavat müstikat, peent huumorit, ürgset paigatunnetust ja omamoodi kohapatriotismi. 2019.a. avaldas Mikita-Jürjendal-Kirikmäe trio uue albumi “Sõida tasa üle silla” koostöös dirigent Raul Talmari poolt juhitud segakooriga. Koeru kirikus toimuval kontserdil kõlavad trio esituses senikuulmata helid ja päris kindlasti on saab kontserdikülastaja osa uutest Valdur Mikita poolt loodud sõnamängudest.

Kontsert Koeru kirikus 10. juuli 16.00 (Pilet 5 €) 

Arhailised mehed
2012. aastal sai kokku Arhailise meestelaulu ansambel “ Arhailised Mehed”, kes viljelevad Järvamaa regi – ja  rahvalaulu. Laulavad laule naistest, sõjast, armastusest, tööst, leivast, saunast, õllest  ja paljust muust.
Kirikute päevadel esinetakse koos Arlet Palmistega, kes tutvustab kristlike jälgi regilaulus. Kui palju võib meie rahvuslikus folklooris kohata Piiblist tuntud isikuid? Arhailised mehed aitavad luua Arlet Palmistel keskkonda, lauldes regilaule neid teemasid puudutades. 

Kontsert Järva-Madise kirikus 10. juuli 15.00

Marek Sadama ja Tõnu Laikre
See on kummastav kontsert koos laternatega. Nii laulu kui päris laternad süüdatakse läbi Marek Sadama tekstide. Muusika on sõnumite sillaks. Kava kannab nime “Kas Sina seda sama valgust näed?”. Ilus ja hea hetk nii enesele kui jagamiseks.

Kontsert Järva-Jaani kirikus 9. juuli 22.00 (Pilet 5 €)

Orelipooltunnid 9. juuli
12.00 Järva-Peetri kirikus. Organist Marju Riisikamp
12.00 Järva-Madise kirikus. Organist Eve Sisask 
14.00 Järva-Jaani kirikus. Organist Ago Tint ja kitarril Aleksander Jairus.
16.00 Ambla kirikus. Organist Ave Prints